Kartais visiems mums gyvenime nutinka didžiausia katastrofa skaitmeniniame amžiuje – prireikia data recovery company, nes išsitrynė mūsų duomenys. Duomenis laikome šiais laikais skirtingose laikmenose, ir tos laikmenos nėra amžinos.
Technologijos ir medijos mūsų gyvenime
Reikėtų pasakyti, kad dar prieš 100 metų buvo jau tokių svarstymų, kad kada nors ir vaizdai, ir informacija į mūsų namus atitekės paprastai kaip atiteka vanduo ir dujos, ar elektra. Kad nereikės niekur neiti, vaizdai mus tiesiog pasieks. Tai buvo labai įdomus pasakymas, kadangi iš tiesų tuo metu vaizdo reprodukavimo galimybės dar buvo gerokai mažesnės negu dabar. Tuo metu vaizdai galėjo tik būti spausdinami laikraštyje, bet fotografija dar buvo labai nedažna. Šiuo metu mūsų informacijos naudojamos, vartojamos ir kuriamos, kiekiai yra tragiškai milžiniški. Informacija tiesiog didžiausiais fontanais trykšta į visas puses ir tai mus supa kiekvieną dieną. Technologijas jų tyrinėtojas pavadino priemonėmis, kad medijos veiktų. O medijas – žmogaus tęsiniais. Taip pat jas suskirstė į skirtingus pogrupius: sustiprinančius jusles (teleskopas, klausos aparatas), įrašančias bei talpinančias (kompiuteriai, garso įrašinėtojai, foto aparatai ir pan), ir transliuojančias (ekranai, garso kolonėlės…). Visa tai mus privedė prie tokio laiko, kada technologijos jau yra pažengusios taip, kad mes net neskiriame, kokios rūšies medija naudojamės. Tačiau duomenys visą laiką taškosi į šalis ir yra įrašinėjami. Jeigu duomenys dingsta, tada reikalinga data recovery company tam, kad juos atgautų.
Informacijos talpyklos
Galime labai paprastai pagalvoti ir išvardinti, kokiais būdais mes kasdien nuolat įrašome duomenis į skirtingas jų laikmenas. Pavyzdžiui, su kompiuteriu mes galime paprastai pasielgti dvejopai. Tiksliau, tai darome dažniausiai. Įrašome duomenis į kietąjį diską, tai yra, tiesiog pačiame kompiuteryje prikuriame katalogų, visokių papildomų disko lentynų ir taip toliau. Taip pat kasdien būdami prisijungę tinkle (internete), mes ten taip pat paliekame savo pėdsakus ir nuolat kažkur paliekama įrašus apie save pačius. Tai tampa virtualiomis duomenų skaityklomis, tarkime, Google Cloud arba Drop Box ir kitokios laikmenos.
Taip pat prijungę išorinius įrenginius, mes galime iš kompiuterio duomenis įrašyti į CD, DVD laikmenas, jeigu dar turime tam reikalingą įrašymo įrenginį kompiuteryje. Taip pat gali būti įrašoma ir į USB atmintuką. Ir žinoma, keliami duomenys į įvairias duomenų laikymo korteles. Su kitais prietaisais įrašome duomenis ir saugome telefono atmintyje, foto aparato atmintyje ir jame esančioje kortelėje, visokiuose vaizdo registratoriuose, kartais panaudojame net garsoįrašytuvą.
kaspersky24.lt
Man labiausiai pasitarnauja – virtualios informacijos talpyklos, nes tokio didelio informacinio srauto laikais nespėčiau visko įsirašinėti į nešiojamas laikmenas. Svarbu naudotis patikimomis laikmenomis, susikurti atsargines kopijas ir apsaugoti savo įrenginius nuo įsilaužimo. Atlikus šiuos žingsnius duomenų praradimo tikimybė sumažėja. Ir šie žingsniai yra tikrai labai svarbūs, nes prarastus duomenis gali atstatyti tik specialistai ir tai užtrunka nemažai laiko, o kartais duomenys yra nebeatstatomi, todėl patiriamas nemažas nuostolis.