SPA baseinai: istorija ir veikimo principas

Gydomoji vandens galia žinoma nuo seniausių laiku. Žmonės maudydavosi upėse ir ežeruose, siekdami pasveikti nuo įvairių ligų, kadangi vandeniui buvo priskiriama magiška galia. Laikui bėgant buvo pradėta kalbėti apie masažinių vonių privalumus. Šiandien SPA baseinai ir hidromasažinės vonios yra viena populiariausių atsipalaidavimo priemonių, pailsinanti kūną ir sielą. Nors SPA salonai siūlo itin plačią hidromasažinių baseinų pasiūlą, jėgas atgauti galima ir namuose – vis dažniau SPA vonelės ir baseinėliai įrengiami nuosavų namų teritorijoje.

SPA baseinų istorija

BaseinaiApie hidromasažinių baseinų privalumus buvo kalbama dar senovės Graikijoje ir Romoje – čia pastebėta, kad karštosios vandens srovės gali gydyti tam tikras ligas. Tiesa, tuo metu buvo naudojamos iš natūralių gamtos šaltinių kylančios srovės. Bandymai sukurti dirbtines minėtojo pobūdžio sroves vyko gana ilgai, o sėkmingi rezultatai buvo pasiekti tik XX amžiuje. Pirmoji šioms dienoms artima vandens masažo sistema buvo sukurta 1956 metais Amerikoje. Ją sukonstravo broliai italai Jakuzzi. Jie pasiūlė neregėtą techninę naujovę – vandens masažo principą, kurio metu vanduo sumaišomas su oru, taip sukuriant kūną masažuojančius burbuliukus. Netrukus buvo patvirtintas ir gydomasis masažo poveikis, o naujieji hidromasažiniai baseinėliai buvo pristatyti rinkai. Tiesa, ilgą laiką SPA baseinai siejosi su išskirtine prabanga, todėl paprastiems gyventojams buvo neįperkami. Džiugu tai, kad technologijoms vis sparčiau žengiant į priekį, šiandien SPA malonumais gali mėgautis net ir vidutines pajamas gaunantys pirkėjai.

Veikimo principas

Iš tiesų hidromasažinių vonių ir baseinų sistema nėra labai sudėtinga. Esminis darbo principas paremtas sistemingu vandens ir oro purkštukų darbu. Vandens masažo purkštukai purškia suspaustą vandenį į pageidaujamus kūno taškus (šiandien galima rinktis iš itin plačių purkštukų montavimo ir nukreipimo galimybių), o vonios dugne įrengtos oro masažo galvutės kuria oro burbulų sroves. Kai sujungiamos abi minėtosios sistemos, sukuriamas atpalaiduojamasis ir gydomasis masažo efektas. Be to, priklausomai nuo besimaudančiojo poreikių, vandens masažas gali būti keičiamas, reguliuojant srovės stiprumą ir dažnumą.

SPA baseinų priedai

SPA malonumai neatsiejami ir nuo patrauklios estetikos bei jaukaus aplinkos dizaino, todėl vis dažniau baseinėliai dekoruojami įvairiais priedais. Čia svarbiausią vaidmenį atlieka tinkamai parinktas apšvietimas ir garso įranga. Šiandien galima rinktis iš kelių skirtingų šviesos sistemų (vienos ar kelių besikeičiančių spalvų), kurių intensyvumas gali būti reguliuojamas pagal besimaudančiojo poreikius. Moderni garso įranga leidžia pamiršti bet kokius rūpesčius ir mėgautis ramiu poilsiu, klausant mylimos muzikos.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>