Skalbinių tvarkymas – nuobodus, bet svarbus darbas

Meistrai VilniujePirmas dalykas, kurį reikia padaryti, norint užtikrinti savo skalbimo kokybę, yra skalbimo mašinų remontas, kai kas nors skalbimo mašinoje neveikia. Antras dalykas yra skalbimas, o trečias ir dažnai pamirštamas – visų skalbinių sutvarkymas. Kaip juos tvarkyti? Nors tai ir yra nuobodu ir tarsi laiko gaišimas, tačiau susitvarkyti skalbinius po visko yra būtina.

Atrūšiuoti, kur kieno

Visų pirma, pats daugiausiai proto reikalaujantis darbas bus atrūšiuoti, kur kieno. Geriausia yra prieš rūšiuojant skalbinius šeimoje, išmąstyti, kas galėtų geriausiai pažinti ir atskirti skalbinius. Pavyzdžiui, jeigu namuose gyvena viena moteris ir du vyrai, būtų geriausia, jeigu rūšiuotų vienas iš vyrų. Nes moteris galės atskirti tik savo apatinius, kojines, o vyrų atrodys vienodi. O štai vienas vyras gali paimti, išsirinkti viską, kas jo, tada liks kito vyro ir moters. Atskirti, kur vyro, kur moters, bus nesunku, taigi, taip bus mažiausia suklydimo tikimybė. Aišku, mažai, kas laikosi tokio loginio susitarimo ir dažnai skalbiniai būna rūšiuojami visiškai nelogiškai, daug kartų suklystant, užtrunkant valandų valandas, o vėliau dar ir kam nors prarandant savo kojines, nesuprantant, kur jos dingo, ir pan.

Surinkti kojinių poras

Antroji užduotis, išrūšiavus rūbus pagal savininkus, atrinkti kojinių poras. Gerai, jeigu žmonės sugebėjo sudėti į skalbimo mašiną kojines suporuotas – sumautas viena į kitą. Tačiau taip juk būna retai. Todėl veikiausiai kažkas kaip kokią dėlionę dar turės dėlioti ir skirtingas kojines, poruoti jas vieną su kita. Tai darbas, kuris nereikalauja didelių pastangų, tačiau irgi gali trukti ilgai – kaip savotiškas galvosūkis. Visai kaip tie kompiuteriniai žaidimukai, kur turi prisiminti, po kuria kaladėle yra koks ženklas

Gražiai sulankstyti

Kai viskas surūšiuota, į spintas sugrūsti negalima tiesiog taip. Reikia gražiai sulankstyti – padaryti taip, kad būtų galima tikrai iškart padėti ir naudoti kitą kartą jau ne kaip kažkokį skalbinį, o kaip drabužį. Taigi, ir vėl teks lankstyti ir šiek tiek galvoti. Kur čia prireiks to galvojimo? Veikiausiai reikės pamąstyti apie tai, kaip kas sulankstyta. Pavyzdžiui, rankoves reikėtų lenkti ties alkūnėmis, taip pat ties pečiais. Negali kiekvieno rūbo lankstyti vienodai kaip kito. Viskas priklauso nuo loginės drabužio struktūros. Sulankstyti reikia ne tik pagal natūralias rūbo lenkimo linijas, bet kad ir gautas skalbinys būtų tinkamo, patogaus dydžio, būtų galima paprastai jį iškart įdėti į spintą prie kitų.

Jonas

Jonas paskelbė 144 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>