Nesvarbu, ar jūsų pakrovėjai bus iš UAB Varicom, ar iš kitur, vien pardavėjai arba gamintojai kokybiško baterijų įkrovimo neužtikrins. Kadangi tą pirmiausia turėsite padaryti patys. Nors baterijų pakrovėjai ir bus geri, jūs pirma turėsite teisingai jais naudotis. Taigi, kaip krauti teisingai įrenginius?
Tik su tam skirtais pakrovėjais
Pirmoji taisyklė kraunant bet koį elektros prietaisą būtų naudoti tik jam skirtą pakrovėją. Jeigu turite telefoną, jo baterija bus kitokia negu kito žmogaus telefono baterija. Ir tikrai skirsis nuo įvairų kitų prietaisų baterijų. Pavyzdžiui, MP3 grotuvo baterijų įkrovėjai galbūt turės tas pačias jungtis, kurias turės ir jūsų telefonas, tačiau tai nereiškia, kad reikia krauti šiuos prietaisus su vienas kito pakrovėjais. Kodėl tai gali būti žalinga? Nes pakrovėjas turi dirbti savo darbą ir krauti tik tai, kas jam priklauso. Tai reiškia, kad negalima krauti telefono, jeigu jo įtampa vienokia, su pakrovėju, kurio įtampa jau yra kitokia, nes pritaikyta kito prietaiso krovimui. Taip galite sugadinti ir bateriją, ir visą prietaisą.
Įkrauti nuo dugno iki viršaus
Taisyklingas krovimas siūlo imti visiškai išsikrovusį prietaisą ir jo bateriją krauti iki pat pabaigos. Tai reiškia – atlikti pilną apkrovimą. Tokiu būdu jūs išvengsite dažno krovimo, kada tenka krauti gal į dieną po kelis kartus telefoną tik todėl, kad jis būna ne pilnai įkraunamas, o krovimas pradedamas ne visai viską iškrovus. Kuo daugiau kartų bateriją būsite prijungę prie pakrovėjo, tuo greičiau ji praras savo vertę ir taps trumpai išlaikančia energiją. Aišku, kartais mes pažiūrime į telefoną, pamatome, kad jau likę tik pusė baterijos ir iškart puolame krauti, kad iki vakaro neišsikrautų. Tačiau geriau būtų leisti baterijai išsikrauti, ir tik vėliau ją pilnai pakrauti.
Neatjungti, jeigu nereikia
Kalbant apie prietaisus, kurie nėra nešiojami, vertėtų jų neatjunginėti be reikalo nuo maitinimo laido. Tegul baterija sau kraunasi visą laiką, tačiau tegul mažiau būna to nereikalingo junginėjimo. Pamatysite, taip tikrai patirsite tik naudą, nes iškart ilgiau laikys pati baterija, ir pats prietaisas.
Atkreipti dėmesį į sugedimo simptomus
Jeigu matote, kad kraunantis telefonas ima keistai elgtis, pavyzdžiui, neveikia liečiamasis ekranas, kažkaip netinkamai valdosi meniu, gali būti, kad kraunate jį su ne tinkamu pakrovėju, todėl jis genda. Visada reikia atkreipti dėmesį į bet kuriuos sugedimo požymius ir stengtis telefoną krauti tik taip, kaip reikia.